האם כספים שיש לי בקופות גמל מועברים גם הם לכונס במסגרת הליך פשיטת רגל

האם כספים שיש לי בקופות גמל מועברים גם הם לכונס במסגרת הליך פשיטת רגל?

שאלה

שלום רב, אני נמצאת בהליך של פשיטת רגל ורציתי לדעת אם במסגרת ההליך כספים שיש לי בקופות גמל מועברים גם הם לכונס או שמדובר בזכויות שלא ניתן לגעת בהם.


תשובה

שלום רב,
אין די נתונים בשאלתך על מנת שניתן יהא להשיב עליה באורח מפורט ועל כן אוכל רק להשיב עליה באופן כללי. וזו תשובתי:
ככלל, פדיון כספי קופת גמל כפוף לאישור בית משפט הדן בהליך פשיטת הרגל של החייב.
ככל שהכספים בקופת הגמל מיועדים למטרת קצבה (פנסיה), בית המשפט לא יורה על פדיונם בטרם הגיע המועד לתשלום הקצבה (במקרה הרגיל, בהגיע החייב לגיל פרישה).
באם קיים מרכיב הוני בכספי קופת הגמל שאינו למטרת קצבה (בקופות גמל ישנות), בית המשפט רשאי להורות על פדיון הכספים, כולם או מקצתם.
בהחלטתו על פדיון כספי קופת הגמל, רשאי בית המשפט ע"פ שיקול דעתו להותיר חלק מהכספים בידי החייב וזאת בהתחשב בסכומים אשר הצטברו בקופה ובהתחשב בנסיבותיו המיוחדות של החייב כגון: גילו של החייב, מצבו הרפואי, גובה החובות, מספר הילדים הסמוכים על שולחנו וכיוצ"ב.
תקוותי כי תשובתי זו עונה לשאלתך.

אודות אקסלרוד, יוסף משרד עורכי דין

אייקון אקסלרוד, יוסף משרד עורכי דין אקסלרוד, יוסף משרד עורכי דין, עוסק בתחומים מגוונים של המשפט אזרחי מסחרי לרבות, מקרקעין, דיני עבודה, פשיטות רגל והוצאה לפועל. עורכי הדין במשרד, כל אחד בתחומו, מייצגים את לקוחותיהם בבתי המשפט בערכאות השונות, בבתי הדין לעבודה וכן מלווים את לקוחותיהם במגוון רחב של עסקאות ובייצוגם מול הרשויות והגופים המנהליים השונים. משרדנו שם לעצמו למטרה ליתן ללקוחותיו שירות מקצועי, אמין ומסור, תוך שימת דגש על יחס אישי ושקיפות מלאה.

המידע המוצג בתשובות לשאלות גולשים אינו מהווה בשום אופן ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם. המידע המוצג בתשובות הינו בגדר מידע כללי בלבד אשר אינו מתיימר להיות שלם, מקיף ומותאם לנסיבותיו המיוחדות של הקורא. התשובות אינן מתעדכנות לאחר פרסומן בעקבות שינויים שבדין. משרדנו לא יישא באחריות כלשהי כלפי הקורא בגין כל שימוש ו/או פעולה שייעשו על ידו בהסתמך על המידע המוצג בתשובות. באחריות הקורא לפנות בעניין זה לקבלת ייעוץ מקצועי בטרם נקיטת צעד כלשהו בהסתמך על התוכן המוצג בתשובות.

תגובות הגולשים