האם דברים שסוכמו בעל פה במהלך שלבי קבלה לעבודה תקפים גם ללא חוזה בכתב

האם דברים שסוכמו בעל פה במהלך שלבי קבלה לעבודה תקפים גם ללא חוזה בכתב?

שאלה

שלום, במסגרת שלבי קבלתי להעבודה, סוכם על שכר מסוים למשך 3 חודשים ובתום ה-3 חודשים אקבל העלאה. הדברים סוכמו בראשית בע"פ ומיד לאחר מכן הועלו בהסכם העבודה שנחתם על ידי ונשלח במייל למעסיק עוד בטרם התחלתי את עבודתי. המעסיק לא החזיר לי את ההסכם אך מנגד גם לא אמר דבר והתחלתי את עבודתי בתאריך כפי שסוכם. בתום ה-3 חודשים פניתי למעסיק לוודא את העלאת השכר ונאמר לי על ידו כי ההסכם לא נחתם והוא נעשה על ידי בלבד. האם מדובר בהפרת הסכם? מה החוק קובע בעניין.


תשובה

שלום רב,
שאלתך מעלה סוגיות שונות וקצרה היריעה. על כן אנסה ליתן תשובתי בקווים כלליים תוך התייחסות לנתונים המופיעים בשאלתך.
חוזה ובכלל זה חוזה עבודה, נכרת בדרך של הצעה וקיבול. להוציא מקרים מסוימים הקבועים בחוק, חוזה יכול שייעשה בעל פה ואם אכן כך נעשה, הריהו חוזה תקף לכל דבר ועניין. אם באותו מועד בו סוכמו הדברים בעל פה, הצגת את עניין העלאת השכר לאחר 3 חודשים ומעסיקך הסכים לכך, הרי שנכרת חוזה מחייב. אי העלאת השכר לאחר 3 חודשים, משמעותה הפרת החוזה.
אולם הקושי בעניינך הוא קושי ראייתי ובמה דברים אמורים: לחוזה בעל פה, בהיעדר ביטוי חיצוני בכתב, נלווה הקושי של הוכחת תנאיו בבית הדין לעבודה אשר בפניו מצויות, בדרך כלל, רק גרסאותיהם הנוגדות של הצדדים והמכחישות זו את זו. באם שלחת את הסכם עבודה בכתב במייל בטרם תחילת העבודה ומעסיקך החל להעסיק אותך מבלי להסתייג בצורה כלשהי מתנאיו, עשוי הדבר להוות חיזוק ראייתי לגרסתך. ניתן גם לומר שבכך מעסיקך קיבל על עצמו את תנאי ההסכם שנשלח במייל בדרך של התנהגות.
בנוסף ובהקשר של דיני עבודה, אציין כי בהתאם לחוק הודעה לעובד, על מעסיק ליתן לעובד הודעה בדבר תנאי עבודתו תוך 30 יום מיום תחילת העבודה ובאם לא עשה כן, עשוי הדבר לסייע במישור הראייתי.
בהיעדר נתונים נוספים ובהיעדר ידיעה באשר לכלל נסיבות העניין, קשה להעריך את הקושי הראייתי במקרה הנדון בשאלתך. טוב תעשה, אם תפנה בעניין זה לייצוג של עו"ד ותפרוס בפניו את כלל העובדות הצריכות לעניין.

אודות אקסלרוד, יוסף משרד עורכי דין

אייקון אקסלרוד, יוסף משרד עורכי דין אקסלרוד, יוסף משרד עורכי דין, עוסק בתחומים מגוונים של המשפט אזרחי מסחרי לרבות, מקרקעין, דיני עבודה, פשיטות רגל והוצאה לפועל. עורכי הדין במשרד, כל אחד בתחומו, מייצגים את לקוחותיהם בבתי המשפט בערכאות השונות, בבתי הדין לעבודה וכן מלווים את לקוחותיהם במגוון רחב של עסקאות ובייצוגם מול הרשויות והגופים המנהליים השונים. משרדנו שם לעצמו למטרה ליתן ללקוחותיו שירות מקצועי, אמין ומסור, תוך שימת דגש על יחס אישי ושקיפות מלאה.

המידע המוצג בתשובות לשאלות גולשים אינו מהווה בשום אופן ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם. המידע המוצג בתשובות הינו בגדר מידע כללי בלבד אשר אינו מתיימר להיות שלם, מקיף ומותאם לנסיבותיו המיוחדות של הקורא. התשובות אינן מתעדכנות לאחר פרסומן בעקבות שינויים שבדין. משרדנו לא יישא באחריות כלשהי כלפי הקורא בגין כל שימוש ו/או פעולה שייעשו על ידו בהסתמך על המידע המוצג בתשובות. באחריות הקורא לפנות בעניין זה לקבלת ייעוץ מקצועי בטרם נקיטת צעד כלשהו בהסתמך על התוכן המוצג בתשובות.

תגובות הגולשים